CHYBNÉ VYHODNOCENÍ TAHŮ

CHYBNÉ VYHODNOCENÍ TAHŮ

Příspěvekod Smolka » 27 pro 2010 16:12

Při zadávání mezí pro vytřídění tahů dne 26.12.2010 jsem zjistil nesrovnalost nezi odchylkami a sumou součtů. Meze jsem zadával v grafu odchylek a upravoval srovnávacím grafem součtů. Při kontrole po tažení sportky jsem zjistil, že meze zadané u součtů byly v pořádku, ale odpovídající meze odchylek už byly mimo rozsah, čímž došlo k vyloučení tahů hlavních výher.
Konkrétně:
Zadání:
- úroveň 1
- rozsah tahů pro graf - 100 nejnovějších tahů pro všechny tahy (st I,II, ne I,II)
- meze 771 min., 816 nax., což se pro meze odchylek vyhodnotilo jako -21 min., +24 max.
- při kontrle u grafu součtů byly oba tahy v zadaném roznezí, ale u gragu součtů měla být horní mez -26 místo -24.
Třídění probíhá pravděpodobně podle zadaných, resp. odvozených odchylek, čímž se moje zadání ocitlo mimo rozsah.
Dotaz: Dělám někde chubu já, nebo se jedná o chybu v programu?
Smolka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 26 lis 2010 20:36

Re: CHYBNÉ VYHODNOCENÍ TAHŮ

Příspěvekod Aubrecht » 29 pro 2010 21:00

bohuzel vasemu dotazu moc nerozumim. muzete prosim nejak podrobneji popsat vase kroky? pripadne vlozit nejaky obrazek s vasimi odhady v programu?
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Re: CHYBNÉ VYHODNOCENÍ TAHŮ

Příspěvekod Smolka » 29 pro 2010 23:06

Tedy na př.: mám otevřené okno "historie součtů"-"grafy"-"zobrazit součty", ůroveň na př. 0. Ke grafu součtů zadám porovnat s odchylkami úrovně 0, zobrazím vpravo osu hodnot odchylek. Vlevo je osa hodnot sum. Na grafu sum odečtu hodnotu sumy některého bodu. Tuto hodnotu zadám do buňky min, nebo max pro úroveň 0. Mód zobrazení v okně odhady mám přepnutý na sumy. Nyní přepnu v odhadech tlačitken +- na zobrazení odchylek. V buňce, kde jsem zadal hodnotu sumy by se měla (dle mého názoru) zobrazit hodnota odpovídající odchylky. Ale zobrazí se hodnota odchylky jiná neodpovídající hodnotě zadané sumy. V grafech se to zobrazuje správně.
Pokud se vyjadřuji nepřesně, nebo nejasně, mohu to upřesnit přes skype, na př. sdílením obrazovky.
Smolka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 26 lis 2010 20:36

Re: CHYBNÉ VYHODNOCENÍ TAHŮ

Příspěvekod Aubrecht » 29 pro 2010 23:16

aha, nedorozumneni prameni patrne z toho, ze posuvne meze grafu se vztahuji vzdy k hlavni svisle ose grafu (tzn svisla osa vlevo). pokud do grafu (i jinde v programu) pridate dalsi krivky, pak okno grafu automaticky prizpusobi meritko dodatecne svisle osy tak, aby se krivka roztahla na celou vysku okna. takze zobrazeni grafu souctu porovnavaneho s grafem odchylek pro stejnou uroven neznamena, ze body sum odpovidaji bodum odchylek a obracene.
pokud by tomu tak nebylo, tak by nebylo mozne porovnavat napriklad graf indexu tipu, ktery ma rozsah 1 az 14 milionu napriklad s grafem zaklad sumy, ktery ma rozsah 0 az 9
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Re: CHYBNÉ VYHODNOCENÍ TAHŮ

Příspěvekod Smolka » 29 pro 2010 23:36

Omlouvám se, že jsem vás okrádal o čas, již jsem ty funkce pochopil a doufám že správně. Stejně bych ale uvítal, kdyby u grafu s porovnáním byla možnost nastavování mezí podle obou stupnic ve vzájemné závislosti ( zněna jedné se projeví změnou druhé). Příště se pokusím najít správné řešení napřed sám. Přeji hezký den.
Smolka
 
Příspěvky: 17
Registrován: 26 lis 2010 20:36


Zpět na Beta verze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron