Vyzkoušejte si připravovanou verzi 4.1

Vyzkoušejte si připravovanou verzi 4.1

Příspěvekod spravce » 07 dub 2005 11:31

Všichni uživatelé programu Expert Lotto nyní mají možnost vyzkoušet nové funkce z připravované verze 4.1.

Verze 4.1 obsahuje následující novinky a vylepšeni:
* řadu nových kritérií (např. Nízká/Vysoká, Shoda s čísly, Pohyb čísel a další)
* možnost skládat jednotlivá kritéria do skupin pomocí logických podmínek "zároveň" a "nebo"
* rozšířené možnosti tvorby rozpisů a generování do schránky s přímým uplatněním kriteria nebo sady kriterií již v průběhu generování tipů
* test pokrytí rozpisů (např. "co můžu vyhrát, když z rozpisu uhodnu 3 čísla")
* statistiky vylosovaných čísel pro jednotlivé tahy
* testování úspěšnosti kritérií
* automatické stahování aktualizací programu, nových loterií a doplňkových pluginů a modulů
* mnoho dalších drobných vylepšení

Pro vyzkoušení beta verze 4.1 doporučujeme provést ještě jednu instalaci programu Expert Lotto, tentokrát ale do jiného adresáře, než je adresář pro stávající verzi 4.0.x, například "C:Program FilesExpertLotto-Beta". Instalační program pro verzi 4.0.x si můžete stáhnout zde: http://www.expertlotto.com/cz/lotto/download.htm

Po dokončení nové instalace zkopírujte svoji stávající licenci do nového adresáře a potom si stáhněte aktualizovanou knihovnu programu ve verzi 4.1.0 BETA: http://www.expertlotto.com/files/preview/expertlotto.jar
Stažený soubor překopírujte do Vaší nové instalace do následujícího adresáře:
"C:Program FilesExpertLotto-Betalib".
Beta verzi pak spouštějte z adresáře "C:Program FilesExpertLott-Betain". Programy mohou běžet vedle sebe bez omezení. Nastavením v nabídce "Loterie - Nastavení - Soubory a adresáře" můžete do beta verze přiřadit aktualizovaný soubor losovaných čísel z pracovního adresáře vaší aktuálně používané verze.


Nápovědu programu pro nové funkce připravujeme. Všechny nové funkce programu rádi vysvětlíme, nejlépe formou příspěvků do tohoto diskusního fóra. Nové funkce jsou předloženy prozatím bez vysvětlení, abychom na základě vaších reakcí mohli zvolit přiměřený způsob vysvětlení nových funkcí.
Těšíme se na Vaše poznámky a komentáře a doufáme, že se Vám nová verze programu bude líbit!

Upozornění: Stávající moduly pro online aktualizaci losovaných čísel nejsou ve verzi 4.1 funkční, proto doporučujeme zachování vaší původní verze vedle této nové beta verze s řadou nových funkcí.
spravce
Site Admin
 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 bře 2010 10:56

Příspěvekod starML » 01 lis 2005 13:27

Dobrý den.

Při zkoušení s novou knihovnou Build 664 jsem zjistil, že Statistika schránky a Package Statistic nedávají stejné výsledky, i když se stále jedná o vyjádření stejných hodnot (tipů) ve schránce. Obrázek, jak to vypadá posílám v příloze ve formátu JPG.

Přeji Vám hezký den
Přílohy
Statistic_Rozpory.jpg
Statistic_Rozpory.jpg (32.77 KiB) Zobrazeno 15833 krát
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Příspěvekod Aubrecht » 03 lis 2005 11:46

[quote=starML:1130844446]
Při zkoušení s novou knihovnou Build 664 jsem zjistil, že Statistika schránky a Package Statistic nedávají stejné výsledky, i když se stále jedná o vyjádření stejných hodnot (tipů) ve schránce. Obrázek, jak to vypadá posílám v příloze ve formátu JPG.
[/quote]

dekujeme za upozorneni, chyba je jiz opravena.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Příspěvekod starML » 21 lis 2005 22:11

Dobrý den,
mám námět na další kritérium. V „Package Statistics“ jsou položky :
- Předchozích 5,15,30
- Opakování 1,3,5,10

Bylo by možné podle těchto položek třídit = filtrovat schránku?

Schránku – úplný rozpis 14 mil tipů, je sice možno vyexportovat do souboru csv nebo txt. Soubor má velikost cca 550 MB. Excel tento soubor nenačte celý, protože umí maximálně 65536 řádků. S tímto souborem je sice možno pracovat v MS Access, ale je to dost složité. Postupné označování řádků je nemožné, protože četnost vybraných tipů je okolo 1 milionu.

Přeji Vám hezký den

Milan
Přílohy
Kriterium.jpg
Kriterium.jpg (32.77 KiB) Zobrazeno 15820 krát
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Ad. "Námět na nové kriterium" - starML

Příspěvekod Hakl » 22 lis 2005 00:09

Položky označené jako "Předchozích -5 (10, 15 hodnotu si můžete sami určit ("Statistiky - Winning numbers - Tabulka - Klikněte sem pro nastavení" a potom kliknout na příslušnou položku a provést změnu) hodnotí výskyt čísel vedle sebe alespoň v jednom z libovolných tipů spadajících do zadaného rozpětí. Jestliže je v tabulce uvedeno pro "Předchozích 5" shoda ve 2, znamená to, že hodnocený tip se shoduje ve dvou číslech s jedním (nebo více) z tipů uvedených v následujících 5 řádcích v tabulce (Statistika). Záměrně uvádím, že jde o 5 následujících řádků. Kriterium, které uplatníte, je kriterium "Shoda". Pokud budete hodnotit například jenom 1. tah Neděle, pak je to jednoduché a výběr počtu tahů bude v obou nastaveních (Statistika a Kriterium Shoda stejný). Když budete hodnotit všechny čtyři tahy společně, odpovídá počet 4 řádků v Tabulce Statistiky jednomu týdnu a počet nastavených tahů v kriteriu Shoda se příslušně sníží (4 řádky je jeden tah= jeden týden).

Opakování hodnotí opakovaný výskyt každého jednotlivého čísla v definovaném počtu řádků v tabulce Statistika, která nemusí být v jediném řádku (jediném tipu společně), ale mohou být libovolně ve všech řádcích z definovaného počtu.
Tady je mnohem rychlejší postupovat následovně:

Na záložce "Vylosovaná čísla" si myší vymezíte počet tahů, které chcete hodnotit a obarvíte si tiket. Přejdete na záložku Vylosovaná čísla graficky a postupně odklikáte v tiketu všechna obarvená čísla. Ta se přenesou na lištu nad listboxem "grafického" výpisu ve schránce - Potom použijte funkci pod listboxem "Odstranit shodu v" a ponecháte nezaškrtnutá jen ta pole , která si přejete. Příklad : po vyznačení 5 po sobě provedených tahů se obarvilo celkem 25 čísel. Podle tabulky Statistika pro hodnoty v "Opakování 5" očekávám, že bude shoda ve 3 nebo 4 z těchto 25 čísel.
Ponechám tedy jen hodnoty 3 a 4 bez zaškrtnutí , což vede k tomu že shoda v 0, 1, 2, 5 a 6 budou odstraněny. Tento postup je velmi rychlý a dovoluje pracovat jednoduše i s maximální schránkou (14M tipů pro 6/49) :finger:
Hakl
 
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2004 14:39

Námět na nové kriterium

Příspěvekod starML » 22 lis 2005 21:37

Děkuji za navedení, skutečně jsem si možnosti zvolit kolik "předchozích" nebo "opakování" nevšimnul.

Přeji Vám hezký den

Milan
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Vyzkoušejte verzi 4.1.4 Build 685

Příspěvekod Aubrecht » 27 lis 2005 19:56

Vyzkoušejte novou verzi 685 programu. Všechny nové funkce jsou nyní přeloženy do češtiny a byly také opraveny některé chyby z předchozích verzí.

Aktualizovanou knihovnu si můžete stáhnout zde:
http://www.expertlotto.com/files/previe ... tlotto.jar
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Build 803

Příspěvekod starML » 03 zář 2006 16:51

Dobrý den, v kompilaci 803 se asi vloudila chybička. Na záložce Historie - nefungují záložky Neg/Pos Differences a Hit+Skip Differences. Respektive pro otevření těchto záložek je nutno zmáčknout tlačítko "Přepočítat". Kompilace 800 fungovala OK.

Přeji Vám hezký den, Milan
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Příspěvekod Aubrecht » 03 zář 2006 17:59

dekuji za upozorneni.

muzete si stahnout upravenou verzi modulu winsum:

http://www.expertlotto.com/files/previe ... 0.1.plugin
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Nové moduly + knihovna 824

Příspěvekod starML » 07 říj 2006 17:27

[quote=Aubrecht:]
Dobrý den,
oznamujeme, že byla zveřejněna nová webová stránka, kde si můžete stáhnout BETA verze nových funkcí programu. Více informací naleznete na adrese:
http://www.expertlotto.com/cz/download/beta.htm

S pozdravem,
Expert Lotto Team
[/quote]

Dobrý den, moduly uvedené na www stránce jsem si stáhnul a podle návodu nainstaloval - t.j. napřed knihovnu expertlotto.jar (Build 824), potom další moduly. V přehledu instalovaných modulů ale přibyl modul jediný - Stats-Announcers, viz obrázek v příloze. Na jednotlivých záložkách např. Statistiky vidím sloupce Rank, Očekávání, Pair i Triplet Announcers, latest i single a pod. Takže mám nainstalováno všechno? Vím, že se jedná o Beta produkty, ale možná že by bylo vhodné na výše uvedené stránce na několika řádcích o něco více použití těchto funkcí rozvést.
Přeji Vám hezký den. :cheesy:
Přílohy

[Přípona bmp byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Příspěvekod Aubrecht » 07 říj 2006 17:56

[quote=starML]
[quote=Aubrecht:]
Dobrý den,
oznamujeme, že byla zveřejněna nová webová stránka, kde si můžete stáhnout BETA verze nových funkcí programu. Více informací naleznete na adrese:
http://www.expertlotto.com/cz/download/beta.htm

S pozdravem,
Expert Lotto Team
[/quote]

Dobrý den, moduly uvedené na www stránce jsem si stáhnul a podle návodu nainstaloval - t.j. napřed knihovnu expertlotto.jar (Build 824), potom další moduly. V přehledu instalovaných modulů ale přibyl modul jediný - Stats-Announcers, viz obrázek v příloze. Na jednotlivých záložkách např. Statistiky vidím sloupce Rank, Očekávání, Pair i Triplet Announcers, latest i single a pod. Takže mám nainstalováno všechno? Vím, že se jedná o Beta produkty, ale možná že by bylo vhodné na výše uvedené stránce na několika řádcích o něco více použití těchto funkcí rozvést.
Přeji Vám hezký den. :cheesy:
[/quote]

zkuste moduly nainstalovat znovu. pokud se vam to nepodari, poslete mne prosim soubor error.log z instalacniho adresare programu.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Instalace modulů - vyřešeno

Příspěvekod starML » 07 říj 2006 19:32

Dobrý den,
nová instalace modulů nepomohla, stav zůstal stejný - t.j. v modulech pouze Stats - Announcers + ve Statistikách záložky, o kterých jsem psal výše. Aktualizace ze souboru expertlotto-update.zip nepomohla. Provedl jsem úplně novou instalaci programu do jiného adresáře + vložení licence + vložení knihovny 824 + restart programu. Při pokusu o instalaci nových modulů (=instalovat ze souboru), stažených ve formátu ZIP nebo JAR se nainstaloval pouze modul Stats - Announcers a objevily se záložky ve Statistikách. Přitom se tyto moduly překopírovali do adresáře PLUGINS, ale zůstaly ve formátu ZIP nebo JAR. Pokud jsem přípony těchto souborů přejmenoval na *.plugins, problém byl vyřešen a všechny moduly se zobrazují v seznamu modulů - viz obrázek v příloze (Moduly_OK.bmp). Soubor error.log (z původní, ale funkční instalace) zasílám mailem v příloze. Ale potřebné údaje v něm asi nejsou.
Přeji Vám hezký den.
Přílohy

[Přípona bmp byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Příspěvekod Aubrecht » 07 říj 2006 19:54

[quote=starML]
nová instalace modulů nepomohla, stav zůstal stejný - t.j. v modulech pouze Stats - Announcers + ve Statistikách záložky, o kterých jsem psal výše. Aktualizace ze souboru expertlotto-update.zip nepomohla. Provedl jsem úplně novou instalaci programu do jiného adresáře + vložení licence + vložení knihovny 824 + restart programu. Při pokusu o instalaci nových modulů (=instalovat ze souboru), stažených ve formátu ZIP nebo JAR se nainstaloval pouze modul Stats - Announcers a objevily se záložky ve Statistikách. Přitom se tyto moduly překopírovali do adresáře PLUGINS, ale zůstaly ve formátu ZIP nebo JAR. Pokud jsem přípony těchto souborů přejmenoval na *.plugins, problém byl vyřešen a všechny moduly se zobrazují v seznamu modulů - viz obrázek v příloze (Moduly_OK.bmp). Soubor error.log (z původní, ale funkční instalace) zasílám mailem v příloze. Ale potřebné údaje v něm asi nejsou.
[/quote]

stazene moduly musi mit priponu .plugin, jinak jejich instalace neprobehne. pokud maji priponu jinou, tak je pred zkopirovanim do instalacniho adresare programu prejmenujte na *.plugin

pozor: aktualizaci programu pomoci souboru expertlotto-update.zip se vratite k posledni oficialni verzi programu!
upgrade na BETA verzi je nutne provest podle navodu na webu.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

Value Predictor

Příspěvekod starML » 20 říj 2006 22:51

Hi Stan,
což takhle nějaký příklad na použítí predikce hodnot. Z diskuze na anglickém fóru jsem toho moc nepochopil (jestli to nebude tou angličtinou :-p ), ale ani tamní diskutující z toho nejsou moc fun.

Díky a přeji hezký den, Milan
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Příspěvekod starML » 26 říj 2006 13:08

Ano, výše uvedený návod se dá po exportu dobře použít pro predikci celkové sumy. Ještě by to chtělo umožnit „zobrazit data v obráceném pořadí“ a následný export na záložce a kartě Historie. Potom by bylo možno snadno provést export a predikci i pro jednotlivé segmenty 0-10. Ale jak vidím, PREDICTIONS se již připravuje - Coming Soon! ;-))) .

Narazil jsem na jeden problémeček. V Kritéria - Historie vylosovaných čísel – Sumy – karta Sumy se ve sloupečku Min Sum nebo Max Sum nelze zadat a nezobrazí se číslo, které je právě rovno hodnotě uvedené ve sloupci Součet. Pokud tam zadám jakékoliv jiné číslo, tabulka funguje v pořádku. Příklad vyplývá z obrázku v příloze. Mám správně instalované všechny moduly, verze knihovny 852 a jre-1_5_0_08-windows-i586-p-s.exe.

Btw. – právě jsem našel na http://www.java.com/en/download/windows_xpi.jsp novou verzi
jre-1_5_0_09-windows-i586-p-s.exe. Můžu instalovat ?
Přílohy
Zmizela_cisla.JPG
Zmizela_cisla.JPG (32.77 KiB) Zobrazeno 15825 krát
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Další

Zpět na Beta verze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron