Predikce budoucích sum

Predikce budoucích sum

Příspěvekod _JS_ » 09 črc 2009 15:27

Chtěl by jsem se zeptat jestli by nebylo možné předpovídat hodnoty budoucích sum v historii vylosovaných čísel pomocí statistických programů (Statistica 8, QC Expert 3.1) metodami exponenciálního vyrovnání a předpovědí, neurální sítě či nějaké jiné. Zatím se mi nepodařilo dosáhnout tíženého výsledku, ale nevím jestli je to mou špatnou prací s programem nebo charakterem dat, které jsou podobnými metodami neprediktovatelné.
_JS_
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 črc 2009 00:38

Příspěvekod starML » 10 črc 2009 01:31

Tímto problémem jsem se již dříve zabýval tady : http://www.expertlotto.com/cz/forum/thr ... listbottom . Jenže ať se snažím jak to jde, vychází mi správně tak 5 sloupců z 11, v ostatních se prostě netrefím.

Možná, že by to chtělo konkrétní případ, t.j x-tý sázkový týden-např. středa byly takové a takové hodnoty v historii (každý si najde) a správné nastavení pro velikost vzorku Min-Max a Počet nejnovějších tahů je tolik a tolik, protože a protože. Jak to nakonec dopadlo se zase každý k výsledků po tahu dozvíme.

Možná si některý z moderátorů na to chvilku najde.

Btw. Vy máte nejaké zkušenosti s těmi programy Statistica? Dosahujete rozumějších výsledků než já, t.j. 5z11?
150MB jsem už stáhnul, má cenu se registrovat a koupit to?

Díky za odpovědi a přeji hezký den.
starML
 
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005 21:11

Příspěvekod _JS_ » 10 črc 2009 14:44

No, jestli perfektně rozumíte této problematice a umíte pracovat s takovými programy tak se koupě jistě vyplatí, ale jinak to podle mne cenu nemá.

Problém je v tom, že graf sum v historii vylosovaných čísel má charakter chůze opilého námořníka - jedná se tedy o velmi špatně prediktovatelnou časovou řadu. Když zkusím předpovědět nárůst, nebo pokles budoucí sumy pomocí automatizované neurální sítě, je výsledek tak 5z11 (samozřejmě se bavíme jen o poklesu, nebo nárůstu - ne o konkrétní hodnotě). Zdá se tedy, že mezi jednotlivými hodnotami neexistuje žádná spojitost - jedná se totiž o náhodu (je zajímavé, že lepších výsledků dosahuji v euromilionech než ve sportce). Možná by to chtělo více vstupních dat, ale jaké? Metodou exponenciálního vyhlazování se mi jednou podařilo dosáhnout 10z11! Jenže už se mi to nepovedlo zopakovat, mohlo se tedy jednat jen o další náhodu.

Program Statistica toho umí opravdu hrozně moc jenže s ním moc neumím já. Kdyby se našel někdo kdo perfektě ovládá tento, nebo jiný statistický program, myslím si že by mohl dosáhnout opravdu velmi dobrých výsledků - nebo by řekl, že tato časová řada předpovědět nelze.....
_JS_
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 črc 2009 00:38

Příspěvekod Aubrecht » 11 črc 2009 21:12

predikovat budouci hodnoty sum rozhodne neni jednoduche (kdyby ano, tak jsme davno nekolikanasobni milionari:)
trochu pomaha, kdyz se do predikci zahrnou dalsi ukazatele - rozlozeni a tvar tabulky odchylek, segmenty historie apod. tyhle parametry se ale obtizne kvantifikuji pro automatickou predikci.
Aubrecht
Site Admin
 
Příspěvky: 200
Registrován: 22 zář 2004 17:00

re:js

Příspěvekod Michalka » 27 srp 2009 21:05

Teoriou hier sa zaoberajú matematici už od 15. stor. Výsledkom ich snaženia je štatistika, nie predpovede budúcich
výhier. Akékoľvek štatistické vyhodnotenia loterií nevedú k výsledkom, nakoľko štatistika, odhaduje s určitou pravdepodobnosťou, v určitom rozdelení atd. Suma vylosovaných čísiel je veľmi problematická hodnota, nakoľko je veľmi obtiažne z nej spätne určiť budúcu losovanú n-ticu . Zmyslom loterií nie je byť milionárom, veľká výhra je nepríjemný zásah do života neprinášajúci šťastie a uspokojenie. Všetci túžime vyhrať, ale keby sme všetci vyhrávali tak nejestvujú lotérie. Na predikovanie lotérií je potrebná hypotéza že náhoda nejestvuje. Túto hypotézu treba testovať a overiť jej pravdivosť. Dôkaz takejto hypotézy by mal obrovský matematický, ale aj spoločenský dosah.
Pomocou štatistiky hypotézu o neexistencií náhody nie je možné overiť. Takže zaoberať sa akýmkoľvek dokonalým štatistickým programom je v prípade predikcie vylosovaných čísiel lotérií slepá cesta preskúšaná svetovými osobnosťami matematiky.
Michalka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2009 09:32


Zpět na Tipy a Triky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron